07.04.2023 г.

«Ақпарат әлеміндегі кітаптың рөлі» әдеби печа – куча!

2023 жылдың 6 сәуірі күні, Жоғарғы Көлік және коммуникация колледж кітапханасында «Оқуға құштар колледж» жобасы аясында «Ақпарат әлеміндегі кітаптың рөлі» тақырыбында әдеби печа – куча іс шарасы өткізілді.
Печа – куча іс шарасының түрі Жапониядан келген кітапханалық іс шараның түрі. Шара барысында қатысушылар қысқаша презантациялар жасайды және бірнеше минуттан кейін спикер ақынның сүйікті шығармасын, оның дәйексөзін және т.б. мәлеметтерін оқиды. Шараға 1ЭН-122 тобының студенттері мен орыс тілі мен әдебиеті пәнінің мұғалімі Н.З. Ныгыметжанова қатысты.
Шараға қатысушылар өз баяндамаларына қоса түрлі түсті презентациялар көрсетті. Барлығы 20 слайд көрсетілді, бір слайд пен оның түсіндірілімін көрсету уақыты 20 секундты құрады. Әр сөз сөйлеушіден кейін көрермендер өз пікірлерімен бөлісіп сұрақтар қойды. Көрермендер Егор Горбуновтың, Темрлан Төлеунгузовтың, Алексей Пилдің, Андрей Кубицтің және Виктория Шульганың баяндамаларын ерекше бағалады. Шара соңында «Неліктен оқу керек екендігі туралы 5 фактіден тұратын бейнефильім көрсетілді. Печа – куча форматы студенттерге дәстүрлі әдістерге қарағанда шығармашылық еркіндік береді, сондықтан іс шара және қызықты болды. Іс шараның жаңа дәстүрлі емесе формасы кітапты насихаттап, кітап оқуға деген қызығушылықтарын арттырады.
Кітапхана меңгерушісі: Жунусова Г.Б.

Литературная Печа- куча «Роль книги в информационном мире»
06 апреля 2023 году в библиотеке ГКП на ПХВ «Высший колледж транспорта и коммуникаций» акимата г.Астана в рамках проекта «Оқуға құштар колледж» было проведено мероприятие Литературная Печа- куча «Роль книги в информационном мире».
Печа-куча – это новый, активно развивающийся формат общения пришедший из Японии, в ходе которого участники выступают с короткими презентациями и за несколько минут выступающий может представить любимое произведение поэта, его цитату и т. д.
В мероприятии приняли участие студенты группы 1ЭН-221 и преподаватель кафедры «Русский и английский языки» Негметжанова Н.З.
Участники выступили с докладами, дополняя их красочными презентациями. Всего было показано 20 слайдов, время для показа одного слайда и его комментария составило 20 секунд. После каждого рассказа участники делились своими мнениями и задавали вопросы. Зрители особенно высоко оценили доклады Горбунова Егора, Толеунгузова Темирлана, Пиль Алексея, Кубиц Андрея и Шульга Викторию.
В завершении мероприятия был показан видеофильм «5 фактов о том, почему нужно читать».
Формат «Печа-куча» дает студентам больше творческой свободы, чем традиционные методики, поэтому мероприятие прошло динамично и увлекательно. Новые нестандартные формы проведения мероприятий способствуют продвижению книги и повышению интереса к чтению книг.