13.04.2023 г.

"Электрондық темекі балама бола ма?»

13.04.2023 жылы "Құқық" ҚҚ мамандары кәмелетке толмағандармен "Электрондық темекі балама бола ма?» тақырыбында дәріс өткізілді. Іс-шара мақсаты - темекі шегетін адамның денсаулығына тигізетін зияны туралы студенттерді хабардар ету. Әңгіме барысында студенттерге темекі шегудің оң және теріс жақтарын табу ұсынылды. Студенттер негізгі кемшіліктерді анықтады: темекі шегу өкпенің қатерлі ісігін тудырады, жүйке жүйесіне әсер етеді, өмірдің қысқаруына әкеліп соғатынын ескертті. Сондай-ақ, жасөспірімдер темекі сатып алуға үнемі ақша жұмсауға тура келетінін атап өтіп, артықшылықтарын байқай алмады. Студенттер никотиннің зияны болашақта жасөспірім денсаулығына ғана емес, болашақ балаларының денсаулығына да әсер ететінін қазір түсінуі өте маңызды екенін атап өтті.

13.04.2023 года специалистами ОФ «Право» была проведена дискуссия с несовершеннолетними на тему «Является ли электронная сигарета альтернативой? Компромисс ли это?». Целью работы с подростками — донести до сведения детей информацию о том вреде, который наносит своему организму курящий человек. В ходе беседы студентам было предложено найти плюсы и минусы курения. Студенты выявляли основные минусы: курение вызывает рак легких, влияние на нервную систему, сокращение жизни. Так же подростки отметили, что на приобретение сигарет постоянно приходится тратить деньги. Плюсов отмечено не было. Очень важно, чтобы студенты поняли сейчас, что вред, наносимый никотином, сейчас отразится в будущем не только на вашем здоровье, но и на здоровье ваших будущих детей.