WORLDSKILLS ХАЛЫҚАРАЛЫҚ ДЕҢГЕЙГЕ ШЫҒАДЫ

2020 жылғы 9-23 желтоқсан аралығында Санкт-Петербургте "Жас кәсіпқойлар" (Ворлдскиллс Россия) VI ашық өңірлік чемпионаты өтті. Біздің колледждің түлектері Қильдыбаева Маржан және Мұхамеджанов Фархат Қазақстан Республикасының атынан қатысушы-бақылаушылар ретінде қатысты. Олар "Теміржол көлігіндегі тасымалдау үдерісін басқару" құзыреттілігі бойынша 2020 жылы WorldSkills колледжішілік чемпионатының жеңімпаздары. Қатысушылардың компатриот-сарапшылары Матвеева Лариса Ивановна мен Видергольд Раиса Ивановна болды.

Жарыс 4 құзыреттілік бойынша бес байқау алаңында өткізілді. "Темір жол көлігіндегі тасымалдау процесін басқару" құзыреті бойынша чемпионатқа 13 қатысушы - Санкт-Петербург темір жол көлігі техникумының студенттері, Кіші Октябрь темір жолының білім алушылары және Қазақстан Республикасының халықаралық қатысушылары - Нұр-Сұлтан қаласы әкімдігінің Жоғары көлік және коммуникация колледжінің студенттері қатысты.
Чемпионаттың бас сарапшысы -WorldSkills Russia Juniors бағыты бойынша құзыреттілік менеджерінің орынбасары-Быкова Ольга Викторовна, құзыреттілік менеджері – Юшина Ольга Геннадиевна. Біздің қатысушыларымыз бен сарапшыларымыз чемпионатқа қашықтықтан онлайн қатысып, 6 бейнекамераның бақылауымен қатысты.

Конкурстық тапсырма күн сайын 4-6 сағат жұмыс істейтін үш конкурстық күнге есептелген және мынадай сұрақтарды қамтыды:
- поездарды қабылдау, жөнелту, өткізу және маневрлік жұмыс бойынша теміржол станциясы бойынша кезекшінің жұмысын ұйымдастыру,
- теміржол көлігі құрылғыларының үздіксіз жұмысының бұзылуы жағдайында пойыздардың қозғалысын ұйымдастыру бойынша жұмыс,
- темір жол станциясының пайдалану жұмысын жоспарлау және ұйымдастыру бойынша кәсіби міндеттерді шешу.,
- теміржол станциясының техникалық құжаттамасын әзірлеу.

Конкурсқа қатысушылар теміржол станциясы бойынша кезекшінің лауазымдық міндеттерін орындауға, қозғалыс кестесіне, көлік құралдарының қозғалыс кестесіне және берілген уақыт кезеңінде теміржол станциясының техникалық-өкімдік актісіне сәйкес теміржол көлігі құрылғыларының қалыпты жұмысы бұзылған кезде поездарды қабылдауды, жөнелтуді және өткізуді ұйымдастыруға, поездар қозғалысын ұйымдастыру кезінде нормативтік құжаттама талаптарын қатаң сақтай отырып, келіссөздер регламентін сақтай отырып, қажетті құжаттаманы толтыруы тиіс болды.
Тапсырмалар байқау алаңының техникалық құралдарымен (компьютермен) жабдықталған жұмыс орнында жеке орындалды.

Сарапшылар әр қатысушының жұмысын тапсырмаларды орындау нәтижелері бойынша бірдей параметрлер бойынша жеке бағалады.
Біздің қатысушылар диплом алды. Бәріне сәттілік тілейміз!

Директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Л.Матвеева