«Орыс тілі мен әдебиеті сабақтарында интерактивті технологияларды қолдану»

«ИНТЕРАКТИВТІ ТЕХНОЛОГИЯЛАРДЫ ОРЫС ТІЛІ ЖӘНЕ ӘДЕБИЕТІ САБАҚТАРЫНДА ҚОЛДАНУ» ТАҚЫРЫБЫНДАҒЫ ШЕБЕРЛІК СЫНЫБЫ
2022 жылдың 29 қыркүйегінде Жоғары көлік және коммуникация колледжінде Тілдер апталығы аясында орыс және ағылшын тілдері кафедрасының оқытушысы Негметжанова Н.З. колледждің жас және жаңадан келген оқытушыларына «Орыс тілі мен әдебиеті сабақтарында интерактивті технологияларды қолдану» тақырыбында шеберлік сыныбы өткізілді.
Жаңартылған білім беру мазмұнына көшу оқытудың заманауи әдістері мен тәсілдерін қолдануды, жаңа педагогикалық технологияларды пайдалануды, оқу-тәрбие процесін ұйымдастырудың тиімді формаларын іздеуді көздейді. Білім беру технологияларын қолдану мұғалімнен жаңа кәсіби рөлдерді – үйлестіруші, ұйымдастырушы, көмекші, кеңесші талап етеді.
Шеберлік сыныбының мақсаты: сабақтың әртүрлі кезеңдерінде оқытудың белсенді әдістерін қолдану мүмкіндігі, оқытудың белсенді түрлерін енгізу, оның барысында студенттердің функционалдық сауаттылығы өз бетінше дамып, білімді белсенді түрде «шығарады». Шеберлік сабағына барлық кафедралардан жас оқытушылар қатысты.
Нұргүл Зейнуллинқызы таныстыру мақсатында «Инфографика» әдісі арқылы қолданды, мұнда негізгі суреттер арқылы өмірбаян құрастыру қажет болды.
Осы мәселе бойынша нақты позицияны ұстануға және «толықтай келісемін», «толық келіспеймін» деген тұжырымдар бойынша өз пікірін түсіндіруге мүмкіндік берген «Пікірлер желісі» әдісі қолданылды.
«Досыма хат» стратегиясы. 1 белсенді оқыту әдісін сипаттай отырып, өзіңізге ұнайтын оқыту әдістемесін, оның мәні неде екенін хатта сипаттаңыз, жұмыс тәжірибеңізбен бөлісіңіз.
Шеберлік сабағында мұғалімдер күнделікті жұмыс барысында туындаған көптеген қосымша сұрақтарын қойып, оларға жауаптар мен оларды шешу жолдары бойынша кеңестер алды. Кері байланыс барысында шеберлік сыныбының қатысушылары өз әсерлерімен бөлісіп, жағымды пікір қалдырды. Мастер-класс қызықты, мазмұнды және нәтижелі болды!

Директордың ОӘЖ жөніндегі орынбасары Г.Чалгинбаева